Aktualnie testujemy:

Mikado Inazuma Flash Zander 1,98 m up to 35 g EVA 2 sec.

Opublikowano: 2014-08-31 21:26:16
Testuje: Kamil Czermiński

Inazuma to wędki spinningowe, które w ofercie firmy Mikado znalazły się w 2013 roku. Od samego początku potencjalni nabywcy mieli do wyboru tzw. monoblanki (X-Plode Zander), czyli wędki jednoczęściowe oraz najpopularniejsze na rynku wędki dwuskładowe (Flash Zander). W chwili obecnej w katalogu Mikado znajdują się 22 wędki różniące się długością, ilością części składowych, wykonaniem rękojeści oraz ciężarem wyrzutu. Każda z nich została wykonana z myślą o jednym - łowieniu sandaczy na przynęty miękkie oraz koguty. Za kilka dni na team-rapa.pl znajdziecie wyczerpujący tekst o tych wędkach.

zobacz więcej informacji o sprzęcie


 

Izumi Shad Alive

Opublikowano: 2014-06-29 21:44:30
Testuje: Kamil Czermiński

Izumi Shad Alive to przynęta, która przywędrowała do nas z odległej Japonii. Te wabiki to chyba najbardziej rozpoznawalny przedstawiciel twardych swimbaitów w naszym kraju. Z uwagi na liczne zapytania zdecydowaliśmy się na testy wersji 80 oraz 105 mm.

zobacz więcej informacji o sprzęcie


 

Daiwa Tatula 100HSL

Opublikowano: 2014-06-15 18:26:23
Testuje: Rafał "Rapa" Bednarkiewicz

Drugi w ofercie firmy Daiwa multiplikator z systemem TWS. Odrobinę inne rozwiązanie niż w T3 jednak założenia są te same. Umiarkowana cena i doskonały design przykuwają oko każdego pasjonata castingu.

zobacz więcej informacji o sprzęcie


 


Zobacz więcej zapowiedzi!

Team Rapa poleca:

Testy sprzętu wykonane przez Team Rapa

Zapraszamy do przeczytania profesjonalnych opinii dotyczących sprzętu wędkarskiego, przygotowanych przez nasze grono Team-Rapa. Staramy się aby każdy sprzęt przeszedł dokładne i rzetelne, niezależne testy. Jeśli chcesz znaleźć tutaj recenzję interesującego Cię sprzętu - napisz do nas!

Dragon Nano Power XT40P 2,13 m 18-35 g

» Testował: Tomek "bysior" Byszewski
» Kategorie: wędki

Dragon Nano Power 40 XT40P wymodelowany jest w stylu Slim Design, średnica blanku jest smukła i bardzo wytrzymała dzięki zastosowaniu japońskich mat TORAY, wyposażanoy w przelotki ALOx ze wzmacnianą na podwójnej stopie przelotką szczytową

przeczytaj recenzję!Japan Fishing Festiwal Yokohama 2014

» Testował: Rafał "Rapa" Bednarkiewicz
» Kategorie: wędki

Zgodnie z prośbą wrzucamy na pierwszą stronę gdzie mam nadzieję będzie lepiej widoczna :)

przeczytaj recenzję!Vision Cult 9' #4

» Testował: Kamil Czermiński
» Kategorie: wędki

Wędki Vision z serii Cult od jakiegoś czasu są w naszym kraju powszechnie znane i zdobyły dobre opinie wśród ich użytkowników. W czerwcu tego roku w wędkę z tej serii postanowiłem zainwestować i ja. Mój wybór padł na wędkę o długości 9 stóp w 4 klasie.

przeczytaj recenzję!DAIWA MORETHAN A-ROUNDER 91LX

» Testował: Rafał "Rapa" Bednarkiewicz
» Kategorie: wędki

Test który za chwilę przeczytacie jest chyba najdłuższym jaki miał miejsce na łamach team-rapa.pl. Mało kiedy zdarza się żeby wędka była opisana po dwóch latach testów. Morethan którego używam od dwóch sezonów w końcu doczekał się swoich 5 minut. Mam nadzieję że weźmiecie pod uwagę to że przez ten czas był to mój podstawowy kij z którym rozstawałem się tylko podczas testowania innych wędek.

przeczytaj recenzję!Cormoran Black Bull LRC Twister 270/18

» Testował: Kamil Czermiński
» Kategorie: wędki

Zdecydowana część ludzi polujących za okoniami uzbraja się w wędki z wklejaną szczytówką, które potocznie nazywamy wklejkami. Zwykle te wędki są szybkie, posiadają delikatną szczytówkę, która ma za zadanie sygnalizować branie okonia oraz mocny dolnik, który pozwoli nie bać się podczas holu przyłowionego szczupaka czy sandacza. Takie są kanony. Od czasu do czasu zdarza się jednak dopaść wędkę, która wyróżnia się z tłumu. Ja w ten sposób trafiłem na Cormorana Black Bull LRC Twister o długości 270 cm i c.w. do 18 gram.

przeczytaj recenzję!Fenwick EliteTech Walleye Jigging EWS63M-XF

» Testował: Tomek "bysior" Byszewski
» Kategorie: wędki

Do testów na Narew wybrałem model z serii EliteTech a dokładnie kij EliteTech Walleye Jigging EWS63M-XF – za cel stawiając sobie przede wszystkim rzeczne sandacze.

przeczytaj recenzję!Team Daiwa DropShot 303 cm, cw. 10-40 gr.

» Testował: Paweł Popławski
» Kategorie: wędki

Wędzisko Team Daiwa DropShot i… wydawało by się, że wszystko jasne… Wędzisko wyraźnie dedykowane jednej, konkretnej metodzie. Metodzie nadal u nas mało znanej, a nawet Ci, którzy ją znają – bardzo rzadko używają…

przeczytaj recenzję!Daiwa Megaforce Spinning 3,00 m 5-21 g

» Testował: Paweł Popławski
» Kategorie: wędki

Daiwa Megaforce Spinning 300/21 w założeniu służyć miał mi tylko do jednej metody połowu: trok boczny z brzegu. Ciężar wyrzutu do 21 gram może wydać się do troka nieco duży, ale rzecz w tym, że potrzebna niekiedy bywa moc, aby sięgnąć okoni żerujących daleko od brzegu.

przeczytaj recenzję!Bolonka Cormoran Cesano 7 m

» Testował: Paweł Popławski
» Kategorie: wędki

W zeszłym roku opisałem bolonkę (kto zechce odnajdzie ten tekst na portalu Team Rapa), która kosztuje około 120 złotych. Miała długość 6 metrów i ważyła prawie pół kilograma. Raz byłem z nią nad wodą, ręka wytrzymała niewiele ponad godzinę. Zrezygnowałem z dalszego łowienia… W tym roku testowałem bolonkę firmy Cormoran o nazwie Cesano.

przeczytaj recenzję!JVS Patriot Light Feeder 3,35 m 10-50 g

» Testował: Kamil Czermiński
» Kategorie: wędki

Parametry tego lekkiego feedera to 11 stóp długości (335 centymetrów) oraz ciężar wyrzutu od 10 do 50 gram. Bardzo mi to odpowiadało. Przeznaczeniem tej wędki miało być z założenia obsługiwanie koszyków zanętowych o wadze 10-30 gram i połów raczej na wodach stojących lub lekko płynących.

przeczytaj recenzję!Mikado SCR S-Match 4,20 m 10-30 g

» Testował: Paweł "Bizonik" Ciołek
» Kategorie: wędki

Przez wiele lat odkładałem zakup wędki odległościowej. Powód był prosty, coraz mniej łowiłem na spławik, a jak już udało mi się wyskoczyć to praktyczniejszy okazywał się bacik lub bolonka. Zdecydowałem się jednak w końcu zakupić wędkę Mikado SCR S-Match 4,20 m 10-30 g

przeczytaj recenzję!Daiwa True Flight ST 10' AFTM #8

» Testował: Michał "Harp" Kuczewski
» Kategorie: wędki

W ciągu kilku ostatnich lat w Polsce nastąpił gwałtowny rozkwit wędkarstwa muchowego. Piękno tej metody, jej widowiskowość i niepowtarzalność, od zawsze zachwycała amatorów innych metod wedkarstwa, jak i osoby niezwiązane z tym hobby, czyli zwykłych obserwatorow. Przez wiele lat uważana była za sport zarezerwowany wylącznie dla elit.

przeczytaj recenzję!Konger World Champion Dancer 2,7m 3-14g

» Testował: Kamil Czermiński
» Kategorie: wędki

Wędziska z serii „World Champion”, które wprowadziła na rynek firma Konger są dostępne dla wędkarzy już od kilku lat. Kije spinningowe z tej serii na trwałe podbiły serca wędkarzy idealnie komponując się w segment cenowy 200- 300 zł. Sam muszę przyznać, że jestem jednych z tych wędkarzy. Ale żeby nie zanudzać teorią- biorę pod lupę model Dancer o długości 2,7 m na który prywatnie poławiam klenie i jazie od około 3 lat.

przeczytaj recenzję!Shimano Vengeance

» Testował: Mariusz "Mario" Kostrzewski
» Kategorie: wędki

Kolejną wędką którą testowałem jest spinning wiodącej na rynku firmy Shimano , a konkretnie model Vengeance o długości 270 cm. i ciężarze wyrzutu 7-21 gr. czyli tak zwany uniwersał.

przeczytaj recenzję!Fenwick HMX, HMG, Elite Tech River Runner

» Testował: Paweł "Garbus" Kołodziejczyk
» Kategorie: wędki

Niewielkie nizinne rzeki czy też bardzo małe rzeczki, których wielkość czasami nie przekracza dwóch, trzech metrów szerokości. Wymagające od wędkarza sprawności fizycznej na poziomie aktywnego sportowca i umiejętności trapera są moimi ulubionymi łowiskami w poszukiwaniu pstrąga potokowego. Swoją niedostępnością i dzikością natury wręcz zachęcają do odkrywania zasobów ichtiofauny. Wymagają również odpowiedniego, wręcz idealnego przygotowania sprzętowego. Równocześnie kropkowany przeciwnik cwany, przebiegły i bardzo ostrożny, szybko weryfikuje umiejętności wędkarskie jak również każdą niedoskonałość sprzętową.

przeczytaj recenzję!Daiwa R'nessa Jig 2,4m 2-15g

» Testował: Paweł "Garbus" Kołodziejczyk
» Kategorie: wędki

Daiwa rokrocznie wprowadza nowe produkty, często zamieniając te starsze jakimiś zupełnie nowymi seriami lub udoskonalając swoją ofertę w myśl rozwijającej się technologii. Jedną z nowych pozycji na rok 2011 jest seria R’nessa, którą do tej pory reprezentowało zaledwie kilka wędzisk spinningowych. Jednak na rok 2012, seria R’nessa poszerzyła się o kolejne specjalistyczne modele, tzw. „jigery”, które przeznaczone są do połowów drapieżników za pomocą przynęt silikonowych metodą jigowania. Jako wielki fan łapania tym sposobem z nieukrywaną przyjemnością przyjąłem propozycję sprawdzenia jednego z nowych jigerów, tuż przed wprowadzeniem jej na rynek i ogólną dostępnością tego produktu.

przeczytaj recenzję!Mini Konkurs Wędkarski Team-Rapa

» Testował: Rafał "Rapa" Bednarkiewicz
» Kategorie: wędki

Team-Rapa ogłasza mini konkurs wędkarski. Napisz nam co chciałbyś żebyśmy przetestowali w nadchodzącym sezonie. Dodaj dwa zdania uzasadnienia...

przeczytaj recenzję!Wędka Team Dragon 255 2-10g

» Testował: Paweł "Bizonik" Ciołek
» Kategorie: wędki

Minęło wiele sezonów z wędką w ręku. Każdy rok to ciągła nauka i testowanie nowego sprzętu oraz metod połowu ryb drapieżnych. Jest jedna metoda, która przypadła mi wyjątkowo do gustu ze względu na delikatny sprzęt oraz kapryśnego drapieżcę. Tak, mowa tu o bocznym troku oraz okoniu.

przeczytaj recenzję!Cormoran Black Star Distance Power 3,05 m, 8-35 gr

» Testował: Paweł Popławski
» Kategorie: wędki

Kilka miesięcy już upłynęło od momentu, gdy pierwszy raz wziąłem do ręki wędzisko Cormoran Black Star Distance Power 3,05 m, 8-35 gr. Dlatego już nie pamiętam czy to Rafał znając moje wiślane preferencje zaproponował mi do testowania tę nowość na 2011 rok, czy też to ja zażądałem kija, który sprosta moim oczekiwaniom wobec wędki na bolenie? A może zeszliśmy się w pół drogi? Jakkolwiek to było – rok 2011 spędziłem z wyżej wymienionym wędziskiem.

przeczytaj recenzję!Mikado Lexus Sapphire 260cm up 13g

» Testował: Piotr "Wozik77" Woźniak
» Kategorie: wędki

Zacząłem rozglądać się za czymś, co mogło zastąpić legendarnego Kongera. Trochę za namową kolegi postanowiłem przyjrzeć się bliżej przedmiotowemu Lexusowi. Sklepowa ocena jak najbardziej wypadła pomyślnie i tak oto dwa lata temu zakupiłem Mikado Lexus-a Sapphire 260.

przeczytaj recenzję!Fenwick Elite Tech Walleye Jigging

» Testował: Paweł "Garbus" Kołodziejczyk
» Kategorie: wędki

Od kilku lat coraz częściej wśród moich kolegów wędkarzy spotykałem użytkowników jednoczęściowych wędzisk spinningowych, którzy na wszelaki sposób przekonywali mnie o ich wyższość nad dwu składami. Dlatego tej jesieni postanowiłem sprawdzić możliwości legendarnych już wędzisk produkowanych przez amerykańską firmę FENWICK, która w swej ofercie posiada jednoczęściowe spinningi produkowane seryjnie.

przeczytaj recenzję!Daiwa Exceler 2,7m 5-25g

» Testował: Paweł "Garbus" Kołodziejczyk
» Kategorie: wędki

Przez lata flagowym produktem Daiwy były wędziska z serii PowerMesh, które cechowała wysoka jakości do relatywnie niskiej ceny. Jednak dwa lata temu producent postanowił wycofać się z produkcji tej serii zastępując ją szeroką serią Excelerów. Jako wieloletni użytkownik kilku wędzisk z serii PowerMesh postanowiłem sprawdzić jak wypadła ta zamiana?

przeczytaj recenzję!Konger World Champion Tango 2,4m

» Testował: Kamil Czermiński
» Kategorie: wędki

Okoń to dość powszechna zdobycz spinningisty. W naszych przetrzebionych wodach wygrywa się nimi zawody, czasem traktuje się jako pocieszenie. Bardzo powszechną wśród łowców okoni wędką jest World Champion Tango- delikatna wklejka produkowana przez firmę Konger w trzech długościach (240; 270 i 300). Pod lupą w tym przypadku mamy model 240, czyli najkrótszy z oferowanych przez producenta. Wędka zgodnie z jego zapewnieniami waży 129 gram i możemy nią wyrzucać przynęty o masie od 1-8 gramów. Wersje dłuższe obsługują przynęty do 10 gramów.

przeczytaj recenzję!Cormoran TR4 2,4m 7-30g

» Testował: Kazimierz "KAZ" Sadło
» Kategorie: wędki

Przed wyjazdem na Szkiery poprosiłem Szefa Teamu o kijek do testowania. Odpowiedział mi, że jak spotkamy się na zlocie nad Wkrą - sam go sobie wybiorę do testowania w Szwecji. Kiedy nasze znakomite spotkanie nad Wkrą dobiegało końca Rafał poprosił mnie, abym sobie coś wybrał z gamy kijków spinningowych jakie posiadał w danej chwili. Moją uwagę przykuł kijek TR4 Cormorana.

przeczytaj recenzję!Daiwa Twilight Coregone 2,55m

» Testował: Paweł "Bizonik" Ciołek
» Kategorie: wędki

W zimowy wieczór przeglądałem nowy katalog Firmy Daiwa i wpadała mi w oko nietypowa jak na Polskie łowiska wędka do połowu sieji. W Polsce sieje zazwyczaj łowi się z pod lodu a tu dostajemy wędkę długości 255cm wiec trochę mnie to zaintrygowało. Po namowach prezesa Team Rapy na początku marca dostałem owa wędeczkę do testów. Po oględzinach okazuje się że jest to bardzo delikatna wklejanka z wymiennymi szczytówkami. Ja osoba uwielbiająca łowić metoda bocznego troka już wiedziałem do czego ją przeznaczę.

przeczytaj recenzję!Daiwa Apollo Feeder 3,9 i 4,2m do 150g

» Testował: Paweł Popławski
» Kategorie: wędki

Seria węglowych feederów firmy Daiwa, która nie znalazła się w katalogu tego producenta na rok 2011. Wędki przeznaczone są do średniego i ciężkiego połowu z koszyczkiem zanętowym, a więc na rzeki o średnim i mocnym uciągu wody. Dopracowane węglowe blanki o niewielkiej średnicy i masie, charakteryzują się szczytowym ugięciem i dobrym przekazywaniem sygnału brania. Hmmmm…, brzmi interesująco, zobaczmy jak się to ma do rzeczywistości.

przeczytaj recenzję!SHIMANO CATANA CX 270 UL

» Testował: Piotr "Wozik77" Woźniak
» Kategorie: wędki

Catana CX 270 UL jak na rasowy spinning przystało ma dwie części o długości transportowej 138cm, uzbrojone w siedem przelotek i waży 150 gram.

przeczytaj recenzję!Dragon Quiver Silver Edition 300

» Testował: Paweł "Bizonik" Ciołek
» Kategorie: wędki

Wiosna to czas zabawy z białorybem. Tym razem przedstawiam test delikatnego Quivera z serii Team Dragon Silver Edition.

przeczytaj recenzję!Daiwa Aqualite Heavy Feeder 360/150g

» Testował: Paweł Popławski
» Kategorie: wędki

Wędkarze rzeczni mają obecnie coraz więcej możliwości znalezienia na rynku odpowiedniej dla swojego łowiska „gruntówki”. Delikatne pikerki, mocniejsze feederki czy mocarne feedery… Piękne czasy solidnych bambusówek mamy już za sobą… Przez ostatnie dwa sezony na Wiśle i Narwi używałem dwóch feederów. Cięższego zrecenzuję za jakiś czas, a w niniejszym tekście opiszę tego lżejszego…, do 150 gram.

przeczytaj recenzję!Mitchell Universe Feeder 3,6m 60-120g

» Testował: Mariusz "Mario" Kostrzewski
» Kategorie: wędki

W ostatnim czasie testowałem wędziska firmy Mitchell. O ile wędka spinningowa w testach wypadła blado - to o feederze tej firmy miałem zupełnie inne zdanie. Do momentu, w którym wędka pokazała swoje prawdziwe oblicze.

przeczytaj recenzję!Konger Spirado Bolognese 600/30

» Testował: Paweł Popławski
» Kategorie: wędki

Tej wiosny postanowiłem więcej czasu poświęcić białej rybie na rzece. W związku z tym poprosiłem Rafała, aby zdobył mi do testów jakąś prostą, w przystępnej cenie, wędkę do rzecznego połowu odległościowego – czyli bolonkę.

przeczytaj recenzję!Konger Champion Mikros 215

» Testował: Paweł Popławski
» Kategorie: wędki

Na wstępie muszę zaznaczyć, że jest to pierwsza w moim wykonaniu recenzja sprzętu wędkarskiego, która jest nie do końca… obiektywna!

przeczytaj recenzję!Mitchell Privilege Spinn 2,7m 15-50g

» Testował: Mariusz "Mario" Kostrzewski
» Kategorie: wędki

Nową wędką jaką dostałem do testów jest spinning firmy Mitchell model Privilege o ciężarze wyrzutu 15-50 gr i długości 270 cm. Kij ten jest sprzedawany wraz z tkaninowym dwukomorowym pokrowcem.

przeczytaj recenzję!Sandaczowy telegraf czyli Team Dragon 2,60 7-28g

» Testował: Paweł "Bizonik" Ciołek
» Kategorie: wędki

Jakiś czas temu wpadła mi w ręce wędka TD do połowu sandaczy metoda opadu ale nie znając tej metody i oglądając wędkę stwierdziłem ze nie wiem po co tak delikatna szczytówka na tak sztywnym blanku.

przeczytaj recenzję!Cormoran Black Bull Seatrout 305cm 8-45g

» Testował: Paweł Popławski
» Kategorie: wędki

Pierwsze wrażenie ponoć jest najważniejsze……….. Na szczęście nie zawsze jest to prawda. Wyjąłem Black Bulla z pokrowca, złożyłem składy, machnąłem kontrolnie i….. no cóż, do głowy przyszła mi myśl:, „po co Paweł wziąłeś ten kij, no po co?”.

przeczytaj recenzję!Moja ulubiona żmija.

» Testował: Rafał "Rapa" Bednarkiewicz
» Kategorie: wędki

Zima. Dla spinningistów okres oczekiwania i zbrojenia się przed sezonem. Porządkując kije jeden z nich zatrzymał się w moich rękach na dłużej i przywołał najprzyjemniejsze dla spinningisty wspomnienia.

przeczytaj recenzję!BLACK BULL-S The New Generation 2009

» Testował: Mariusz "Mario" Kostrzewski
» Kategorie: wędki

Wędka którą otrzymałem do testów to Cormoran BLACK BULL-S długość 2,7 m ciężar wyrzutu 5-15 gr. Jest to super czuła wędka z bardzo delikatną szczytówką do połowu małymi i bardzo małymi przynętami sztucznymi – wklejanka.

przeczytaj recenzję!Daiwa Infinity Q Gumfish 30-60g.

» Testował: Tomek "bysior" Byszewski
» Kategorie: wędki

Wędka, którą dostałem do testów miała być według zapewnień, perełką na jesienne sandacze. Ciężar wyrzutu od 30 do 60 gram, solidny dolnik, mocny blank. Czy wędka spełniła wymagania jesiennego połowu smoków na średniej, nizinnej rzece? Czy może nie sprostała testom i jej przeznaczenia trzeba szukać gdzie indziej?

przeczytaj recenzję!Cormoran Black Star

» Testował: Piotr "Wozik77" Woźniak
» Kategorie: wędki

Późną jesienią otrzymałem od Rafała do przetestowania spinning firmy Cormoran Black Star 2.40 m, cw. 5-25g. Zaraz po przyjeździe do domu rozłożyłem wędkę w pokoju, by na sucho poczuć jak leży w ręku. Pierwsze wrażenie było bardzo pozytywne i już odliczałem dni, kiedy sprawdzę ją w warunkach bojowych.

przeczytaj recenzję!Spinningowy zestaw Daiwa

» Testował: Paweł Popławski
» Kategorie: wędki, » Kategorie: kołowrotki, » Kategorie: zestawy, » Kategorie: Żyłki i plecionki

Stałem się posiadaczem świetnego nowego zestawu wędka - kołowrotek plus plecionka firmy Daiwa. Zestaw ten z założenia ma mi służyć głównie do połowów wiślanych, ze szczególnym uwzględnieniem połowu sandacza i bolenia..., a może i sumka jak szczęście dopomoże? Pokrótce opiszę swoje wrażenia i przemyślenia na temat walorów używanego sprzętu. Wędzisko to Daiwa Infinity-Q Gummifischrute 2,90m 5-40g. Kołowrotek to Team Daiwa 3012D. Istotnym dodatkiem jest plecioneczka Daiwa Infinity 0,12 mm, o wytrzymałości 12,9 kg.

przeczytaj recenzję!Daiwa Sam Fisher Triforce

» Testował: Tomek "bysior" Byszewski
» Kategorie: wędki

Klasyczne spinningi najróżniejszych obszarów zastosowania. Wędki te mają cienki blank i dobrze leżą w dłoni. W tej serii użyto optymalnej mieszanki materiałów, dostępnych w tej klasie cenowej. Podczas testowania ich stwierdzicie, że ta seria nie odstępuje ani akcją, ani wykończeniem droższym wędziskom. Poza tym każda wędka z serii SAM Fisher TRIFORCE jest niesamowicie odporna na złamanie!

przeczytaj recenzję!